Co zrobić aby wybielić pożółkniętą białą obudowe komputera ?

Dyskusje na różne tematy

Co zrobić aby wybielić pożółkniętą białą obudowe komputera ?

Postautor: pogotowielodz » 29 września 2013, 18:58 - ndz

Prowadząc Serwis Komputerowy spotykam się z komputerami które nie ciekawie wyglądają zewnętrznie oczywiście jeśli obudowa jest biała.
http://www.serwis-komputerowy-lodz.pl

****Jak wybielić pożółknięty plastik****

Biały plastik ma to do siebie, że z czasem pod wpływem promieni słonecznych robi się żółty. I tak nasze stare komputery nabierają brzydkich kolorów. Pokażę prosty i tani sposób na wybielenie plastiku i przywrócenie dawnej bieli obudów starych komputerów.

****Do roboty****
Najpierw trzeba usunąć wszystkie części, które nie będą wybielane - klawisze, diody, itp.. Obudowę trzeba na początek umyć i osuszyć, aby nic nie przeszkadzało wodzie utlenionej w dotarciu do plastiku.

KUPUJEMY:

Wodę utlenioną w kremie można kupić w sklepach chemicznych lub w specjalistycznych sklepach fryzjerskich. Wodę taką stosuje się do rozjaśniania włosów. Kosztuje ona od kilku do kilkunastu złotych za butelkę (w zależności od pojemności).

Posmarowany plastik wystawiamy na działanie promieni słonecznych lub lampy UV ale nie koniecznie. Części których nie wybielamy, a które też są platikowe należy zasłonić. Zostawiamy na kilka godzin. Co jakiś czas kontrolujemy sytuację, czy oby np. słońce nie przesunęło się i nie trzeba obrócić plastiku, bądź czy nic nie rzuca cienia.

Gdyby krem zmienił się w przypominającą skorupkę substancję to trzeba go zmyć, bo już nie będzie działał. Czynność powtarzamy kilka razy ale już po pierwszym jest wielka różnica.

Może komuś się przyda takie rozwiązanie bo jest ono skuteczne.
pogotowielodz

Re: Co zrobić aby wybielić pożółkniętą białą obudowe kompute

Postautor: asklepidos » 10 października 2013, 12:22 - czw

Jeśli to nie moje kłopoty z pamięcią to wydaje mi się, żę kiedyś coś takiego robiłam. Ale nie pamiętam czy dało jakieś rezultaty, a obecnie mam tylko czarne/srebrne kompy.
asklepidos

Postautor: naturals » 14 kwietnia 2014, 09:51 - pn

Świetna porada. Odnowiłem starą obudowę. Może jeszcze coś z niej będzie ;)
naturals

Postautor: Borys33 » 31 października 2015, 21:54 - sob

Warte odkopania :)
Borys33

Postautor: Jagoda » 15 listopada 2015, 16:14 - ndz

świetna porada. Jutro spróbuję odnowić.
Jagoda

Wróć do Rozmowy ogólne