Ciąża - przygotowanie

Dyskusje na różne tematy

Ciąża - przygotowanie

Postautor: Kalina1 » 27 lipca 2017, 01:00 - czw

Hej, mam takie pytanie odnośnie ciąży - ile zajęły Wam starania i jak się przygotowywałyście do niej? Niedawno stuknęła mi 30 stka i martwię się ,że coś może pójść nie tak. Z góry dziękuję za odezwę.
Kalina1

Re: Ciąża - przygotowanie

Postautor: Edyta6 » 27 lipca 2017, 01:06 - czw

Mnie zajęło to niecałe 3-4 miesiące ,bo od stosowania inofemu mogłam spokojnie planować dzidziusia. Ginekolog mi polecił ten suplement diety i rzeczywiście zadziałał, ponieważ teraz moje cykle są regularne , a duża zawartość substancji aktywnych w inofemie bardzo sprzyja we wczesnych etapach ciąży. W razie czego możesz dopytać swojego ginekologa ale nie powinno być tu żadnych wątpliwości :)
Edyta6

Postautor: spokojna » 27 lipca 2017, 12:44 - czw

To podobnie jak u mnie.
spokojna

Postautor: Rudolf902 » 28 lipca 2017, 12:46 - pt

Najlepiej zanim się coś źle zrobi to poczytać, zebrać informacje na ten temat i dopiero mając pewność co i jak można to robić. Wtedy nie będzie wątpliwości odnośnie pomyłki czy jakiegoś błędu :).
Rudolf902

Postautor: KasiaJo » 07 sierpnia 2017, 17:18 - pn

Nam z mężem jakies pół roku. ALe przestrzegam CIę od razu zadbaj o witaminy Zacznij jeść dużo wcześńiej jakieś 300-400 gramów owoców i 400 gramów warzyw dziennie. Zadbaj tez o wapń, bo w ciąży bardzo łątwo go tracimy i na tym bardzo cierpią zęby. Mi bardzo szybko, bo już w 4 miesiącu zaczęły się robić ubytki i musiałam znaleźć jakiś gabinet dentystyczny wrocław. W pierwszym trymestrez tez bardzo wypadały mi włosy przez brak witamin, na szczęście później już nie :) tzrymam kciuki i życzę powodzenia!
KasiaJo

Postautor: Małoząb » 10 sierpnia 2017, 08:03 - czw

My staraliśmy się o dziecko ponad pół roku. W pewnym momencie nawet zaczęłam się martwić, że coś jest nie tak, ale na szczęście wszystko przebiegło pomyślnie i urodziłam zdrową córkę ;)
Małoząb

Postautor: Miki » 10 sierpnia 2017, 16:54 - czw

Myślę, że do ciąży nie da się jakoś specjalnie przygotować. Ten stan i tak Cię nieźle zaskoczy. Jeżeli już możesz powoli przygotowywać się do macierzyństwa i przyswajać różne lektury dla rodziców. Wiem, że warto też zerknąć do zeszytów "Zabawy Fundamentalne" http://zabawyfundamentalne.pl/ ponieważ możesz tam znaleźć scenariusze zabaw z dzieckiem. Mają tam scenariusze zabaw z dziećmi w różnym wieku więc trzeba odpowiedni dopasować :)
Miki

Wróć do Rozmowy ogólne