Mój sposób na Angielski

Dyskusje na różne tematy

Mój sposób na Angielski

Postautor: ŁukaszPbb » 05 lipca 2017, 08:19 - śr

Przewijają się tutaj wątki o nauce angielskiego.

Opiszę pokrótce mój sposób. Nie jest on może bardzo odkrywczy ale działa.

1/ EuroPlus Reward na WinXp - nauka z tym programem to czysta przyjemność,
2/ Profesor Henry również na WinXp... nauka słówek i tu faktycznie można sobie je przyswoić - może tempo nie jest zachwycające, ale rezultaty tak,
3/ Czytanie książek anglojęzycznych - polecam Amazon i równocześnie "komisy książek - amerykańskie",
4/ Oglądanie telewizji anglojęzycznej - bardzo pomaga...

tyle - czyli praca, praca i jeszcze raz praca z językiem - samo do głowy nie wejdzie w szybkim tempie ..

Pozdrawiam
ŁukaszPbb

Re: Mój sposób na Angielski

Postautor: wikiwiki » 06 lipca 2017, 08:59 - czw

ja uwielbiam uczyć się słowek z fiszek
wikiwiki

Postautor: kasa1 » 06 lipca 2017, 14:12 - czw

Dzięki! Na pewno będę miał to na uwadze bo właśnie chciałbym trochę podszlifować swój angielski :)
kasa1

Postautor: neveron » 13 lipca 2017, 12:06 - czw

Uczenie się z fiszek jest spoko, a od siebie polecam też Busuu - szybko przyswoicie nową wiedzę :)
neveron

Postautor: Blistka » 27 września 2017, 10:50 - śr

Mi akurat takie programy niewiele pomagają, brakuje w tym wszystkim praktyki, czyli rozmowy po angielsku. Takie samo suche uczenie się bez ciągłego stosowania języka niewiele pomoże, bo w końcu i tak wszystko ucieka z głowy. Bardziej myślę o szkole, gdzie na spokojnie i w formie zabawy można byłoby się ze sobą w grupie porozumiewać. Będzie to o wiele bardziej przydatne, bo w sytuacji, kiedy naprawdę będziemy potrzebować się dogadać z obcokrajowcem nie będziemy czuć stresu. Planuję się wybrać na kurs angielskiego, gdzie mam nadzieję, że takie umiejętność w trymiga uda mi się opanować.
Blistka

Postautor: onaion » 10 marca 2018, 09:57 - sob

Ja próbowałam się uczyć sama z domu, ale nie przynosiło to żadnych rezultatów, pomimo tego, że kupowałam różne książki, fiszki itp. Chyba brak mi było samodyscypliny i skupienia. Zdecydowałam, że zainwestuję w kurs językowy na https://lincoln.edu.pl/warszawa/centrum/. Szkoła oferuje kursy języka angielskiego o różnym stopniu zaawansowania, które mogą przygotować do egzaminów, po których można uzyskać certyfikat językowy. Taki certyfikat na pewno może się przydać, na przykład podczas poszukiwania pracy, więc myślę, że warto zainwestować i w końcu solidnie się tego angielskiego nauczyć ;)
onaion

Postautor: pokar5 » 10 marca 2018, 10:25 - sob

Ja po prostu oglądam filmy po angielsku
pokar5

Postautor: płaczka » 21 marca 2018, 18:32 - śr

O ja też słuchałam piosenek po angielsku i oglądałam filmy bez lektora, najwięcej się można nauczyć właśnie "osłuchując się". A najwięcej doszlifowałam już język mieszkając za granicą, byłam na rocznym wyjeździe w trakcie studiów z programem https://www.aupair.aifs.pl/, świetne wspomnienia i oprócz innych korzyści zostało mi właśnie też perfekcyjne opanowanie angielskiego. Cały czas się przydaje.
płaczka

Postautor: wyzyskiwacz » 21 marca 2018, 20:42 - śr

Mówicie, że piosenkami się można łatwo nauczyć języka :) ?
wyzyskiwacz

Postautor: wawka » 16 kwietnia 2018, 11:12 - pn

Próbowałam nauczyć się języka angielskiego na własną rękę, natomiast bez skutku. Myślę, że w takim wypadku najlepszą opcją będzie skorzystanie z kursu. Na rynku jest wiele szkół języka angielskiego, jak na przykład https://speak-up.pl/ z naprawdę świetną opinią. Na stronie www przeczytałam, że 3-miesięczny kurs kosztuje już 1zł. Chyba właśnie do takiej szkoły się zapiszę.
wawka

Wróć do Rozmowy ogólne