Gotowy komputer czy składany?

Komputery, tablety, telefony

Gotowy komputer czy składany?

Postautor: jeremy » 30 czerwca 2017, 12:20 - pt

Co wolicie? Kupić gotowca ze sklepu, czy poskładać sobie komputer od podstaw i wiedzieć co wkładamy do środka? Jak wybieracie komputer?
jeremy

Re: Gotowy komputer czy składany?

Postautor: Sunnkredio » 26 lipca 2017, 17:00 - śr

Teraz to w zasadzie w wielu sklepach można sobie dopasować parametry danego modelu. Zobaczcie sobie chociażby tego Lenovo - https://www.morele.net/wiadomosc/lenovo ... arto/4131/ . Jest dostępny w różnych wersjach, a cena waha się między 4 a 6 tysiącami.
Sunnkredio

Postautor: windofchange » 13 sierpnia 2017, 23:56 - ndz

Ja zależy do czego potrzebuję. Do domu do grania złożyłem sobie sam, ale do pracy wziąłem iMaca i MacBooka, bo zależało mi na innych parametrach a kompatybilność apple jest świetna. Do kompletu wziąłem sobie Logitecha MX Master 2S, jako myszkę, którą obsługuje się oba komputery i wszystko działa perfekcyjnie. Osobiście dużo pracuję z grafiką 3D, trochę z 2D a nie czuję tabletów, więc potrzebowałem dobrej myszki o dużej precyzji, ten logitech ma 4000 DPI więc pasuje mi perfekcyjnie, do tego działa na każdej powierzchni więc do macbooka w trasie się nadaje no i przenosi pliki więc w razie czego można spokojnie przenieść jakieś dane między komputerami.
windofchange

Postautor: MacieX822 » 07 września 2017, 07:56 - czw

A może po prostu laptop? Obecnie laptopy są już stawiane na bardzo dobrych parametrach i nie będzie się on wiele różnił od PC. A jak wybierzecie dopasowany do waszych potrzeb model to na pewno nie bedziecie żałować :) Zobczcie spory wybór laptopów w sklepie Sferis.pl. jestem pewny że dopasujecie coś idealnego dla siebie, ja juz tam coś znalazłem
MacieX822

Postautor: spicybartek » 10 września 2017, 21:40 - ndz

Ja miałem składany komputer, bo po prostu wole wiedziec co wkladam do środka, ile ramu, ile pamięci, jaka karta graficzna itd. Musiałem tez dokupic jakies oprogramowanie i padło oczywiście na windowsa. Zamowilem go w sklepie kluczsystem.
spicybartek

Postautor: gastrofaza » 14 września 2017, 10:26 - czw

Oczywiście, że składany. W ten sposób zachowujemy kontrolę nad tym co jest w środku, co pozwala uniknąć powszechnej praktyki stosowanej przez sprzedawców zestawów, a polegającej na wrzuceniu mega dobrych komponentów kosztem zasilania itp.
gastrofaza

Postautor: maślanka » 04 października 2017, 08:37 - śr

Powiem tak pewnie składany lepszy ale gotowy szybszy. Mój chlopak ostatnio składał swój komputer, ale tez uzalezniał od gier czy pójdą na nim jego ulubione gry, między innymi: http://konsoleigry.pl/gry-na-x360/8959- ... 21511.html , czasami zastanawiam się co oni w tych grach widzą?
Gdzie warto zjeść Kraków http://www.lajkonik-pik.pl/pl/krakow ??  Lajkonik prawdę Ci powie. Sniadanie świeże, pożywne i zdrowe.
maślanka

Postautor: alasek » 05 października 2017, 10:17 - czw

jeżeli masz pojęcie o podzezpołach komputera to można składać :) można kupić całkiem dobre części w rozsądnych cenach i wyjdzie taniej niż za nowy.
alasek

Postautor: marciniak » 23 października 2017, 11:10 - pn

Ja bym się jednak zdecydowała na gotowy komputer. Ze składanym jest zdecydowanie za dużo roboty. Poza tym żyjemy w dobie laptopów więc najlepszą opcją będzie zakup dobrego notebooka. Trafiłam ostatnio na stronę https://itking.pl/notebooki/22319-hp-inc-envy-17-17-ae000nw-i5-7200u-1tb-128-8g-w10h-173-2md16ea, gdzie znalazłam naprawdę ciekawe propozycje dla firm. Ten notebook HP przypadł mi do gustu – ma świetne moim zdaniem parametry.
marciniak

Wróć do Urządzenia elektroniczne